2 Kişilik Satranç

2 Kişilik Satranç

2 Kişilik Satranç
Elsa'nın Mağazası Elsa'nın Mağazası Mezuniyet Balom Mezuniyet Balom Kötü Kızı Güzelleştir Kötü Kızı Güzelleştir Audrey'in Harika Saçları Audrey'in Harika Saçları Traktör Traktör Silahlı Çatışma Silahlı Çatışma BFFlerin Trend Kombinleri BFFlerin Trend Kombinleri Prenseslerin Dünya Turu Prenseslerin Dünya Turu Ariel Hasta Oluyor Ariel Hasta Oluyor Kendi Deniz Kızını Yap Kendi Deniz Kızını Yap Ceket Modası Ceket Modası TikTok Makyajım TikTok Makyajım Bebek Tinker Bell'e İlk Yardım Bebek Tinker Bell'e İlk Yardım Tank Tank Buz Pateni Macerası Buz Pateni Macerası Efsane Sokak Dövüşçüsü Efsane Sokak Dövüşçüsü Prensesin Cilt Bakım Rutini Prensesin Cilt Bakım Rutini Barbie'nin Bebeği Oluyor Barbie'nin Bebeği Oluyor Okul Temizliği Okul Temizliği Hazelin Banyo Keyfi Hazelin Banyo Keyfi İlkbahar Görünümüm İlkbahar Görünümüm Doktor Hazel Doktor Hazel Gerçek Tır Gerçek Tır Kaleci Kaleci Tren Simülatorü Tren Simülatorü Trafikte Araba Yarışı Trafikte Araba Yarışı Şehirde keskin nişancı Şehirde keskin nişancı Donut Dükkanı Donut Dükkanı Zor Boks Zor Boks Hazel Hayvanları Öğreniyor Hazel Hayvanları Öğreniyor

2 Kişilik Satranç

4.77 21297 oy

Satranç oyunu iki kişilik ve zeka oyunlarının baş tacıdır. Klasik Satranç Oyunu'nun şık versiyonuyla beynini zorlamaya hazır mısın? Taşlarını stratejik bir şekilde konumlandır ve rakibini mat et!
Oyun Özellikleri: - İki Oyun Modu: Bilgisayara karşı oyna, 3 zorluk seviyesi bulunmaktadır! İki kişi modu ile oynayarak bir arkadaşına meydan oku!
 

Satranç Nasıl Oynanır?

Satranç, strateji ve zeka gerektiren, iki kişi arasında oynanan en eski oyunlardan biridir. Satranç oyununun temel kuralları şöyledir.
 
1. Satrançta taşların dizilişi:
 
Satranç tahtası 8x8 karelik siyah ve beyaz alanlardan oluşur.
Her oyuncunun 16 taşı vardır: bir kral, bir vezir, iki kale, iki at, iki fil ve sekiz piyon.
Taşlar başlangıçta tahtanın her iki tarafına eşit olarak dizilir.
 
2. Oyun Amaçları:
 
Oyunun temel amacı, rakip kralını şah-mat durumuna getirmektir.
Şah-mat durumunda olan oyuncu, bir sonraki hamlesini yapamaz. Eğer hiçbir hamle yapılamayacak şekilde şah-mat durumundaysa, oyun şah-mat olarak sona erer.
 

3. Satrançta taşlar nasıl hareket eder?

Piyonlar: İleri doğru tek bir kare veya ilk hamlede iki kare ileri hareket edebilir. Diagonal olarak rakip taşları alır.
At: "L" şeklinde hareket eder. Diğer taşları atlayabilir.
Fil: Diagonal yönde istediği kadar kare gidebilir.
Kale: Dikey veya yatay istediği kadar kare gidebilir.
Vezir: Diagonal, dikey veya yatay istediği kadar kare gidebilir.
Kral: Diagonal, dikey veya yatay olarak sadece bir kare gidebilir.
 
4. Özel Hareketler:
 
Rok: Kale: Oyunun başında ve hiçbir taş hareket etmediyse, bir oyuncu kendi kale ve kralını aynı hamlede oynatarak rok yapabilir.
 

5. Satrançta Oyun Nasıl Biter?

Oyun şah-mat, pat veya oyunculardan birinin pes etmesiyle sona erer.
Şah-mat durumunda rakip kral tehdit altındaysa, rakip oyuncu bir çözüm bulmalıdır. Eğer yoksa oyun sona erer.
Satranç oyununu öğrenmek zaman alabilir, ancak pratik yaptıkça strateji ve oyunu daha iyi anlamaya başlarsınız. İyi oyunlar!