2 Kişilik Satranç

2 Kişilik Satranç

2 Kişilik Satranç
Benim Leziz Pastam Benim Leziz Pastam Kimyayı Dengeleyelim Kimyayı Dengeleyelim Sokak Sürücüsü Sokak Sürücüsü Sokak Yarışçısı Sokak Yarışçısı Zor Boks Zor Boks Drift Drift Komando Savaşı Komando Savaşı Hazelin Banyo Keyfi Hazelin Banyo Keyfi Hamburger Hamburger Trafikte Motor Yarışı Trafikte Motor Yarışı Silahlı Kuvvetler Silahlı Kuvvetler Prenses Tasarla Prenses Tasarla Crystal'in Pastanesi Crystal'in Pastanesi Satranç Satranç Ralli Yarışı Ralli Yarışı Petrol Tankeri Kamyonu Sürüşü Petrol Tankeri Kamyonu Sürüşü Benim Yaz Tatilim Benim Yaz Tatilim Yılbaşı Makyajım Yılbaşı Makyajım Elsa Anna'ya Yardım Ediyor Elsa Anna'ya Yardım Ediyor Suikastçı Keskin Nişancı Suikastçı Keskin Nişancı Uçak Yarışı Uçak Yarışı Clawdeen'in Rutini Clawdeen'in Rutini Buz Pateni Macerası Buz Pateni Macerası Yuki ve Sihir Dünyası Yuki ve Sihir Dünyası Hayvanları Boyama Hayvanları Boyama Çiftlik Çiftlik Amanda'nın Kuaförü Amanda'nın Kuaförü Keskin Nişancı Savaşçı Keskin Nişancı Savaşçı Gwen'in Hayallerindeki Araba Gwen'in Hayallerindeki Araba Boks Maçı Finali Boks Maçı Finali

2 Kişilik Satranç

3.77 6762 oy 6762 oynanma

Satranç oyunu iki kişilik ve zeka oyunlarının baş tacıdır. Klasik Satranç Oyunu'nun şık versiyonuyla beynini zorlamaya hazır mısın? Taşlarını stratejik bir şekilde konumlandır ve rakibini mat et!
Oyun Özellikleri: - İki Oyun Modu: Bilgisayara karşı oyna, 3 zorluk seviyesi bulunmaktadır! İki kişi modu ile oynayarak bir arkadaşına meydan oku!
 

Satranç Nasıl Oynanır?

Satranç, strateji ve zeka gerektiren, iki kişi arasında oynanan en eski oyunlardan biridir. Satranç oyununun temel kuralları şöyledir.
 
1. Satrançta taşların dizilişi:
 
Satranç tahtası 8x8 karelik siyah ve beyaz alanlardan oluşur.
Her oyuncunun 16 taşı vardır: bir kral, bir vezir, iki kale, iki at, iki fil ve sekiz piyon.
Taşlar başlangıçta tahtanın her iki tarafına eşit olarak dizilir.
 
2. Oyun Amaçları:
 
Oyunun temel amacı, rakip kralını şah-mat durumuna getirmektir.
Şah-mat durumunda olan oyuncu, bir sonraki hamlesini yapamaz. Eğer hiçbir hamle yapılamayacak şekilde şah-mat durumundaysa, oyun şah-mat olarak sona erer.
 

3. Satrançta taşlar nasıl hareket eder?

Piyonlar: İleri doğru tek bir kare veya ilk hamlede iki kare ileri hareket edebilir. Diagonal olarak rakip taşları alır.
At: "L" şeklinde hareket eder. Diğer taşları atlayabilir.
Fil: Diagonal yönde istediği kadar kare gidebilir.
Kale: Dikey veya yatay istediği kadar kare gidebilir.
Vezir: Diagonal, dikey veya yatay istediği kadar kare gidebilir.
Kral: Diagonal, dikey veya yatay olarak sadece bir kare gidebilir.
 
4. Özel Hareketler:
 
Rok: Kale: Oyunun başında ve hiçbir taş hareket etmediyse, bir oyuncu kendi kale ve kralını aynı hamlede oynatarak rok yapabilir.
 

5. Satrançta Oyun Nasıl Biter?

Oyun şah-mat, pat veya oyunculardan birinin pes etmesiyle sona erer.
Şah-mat durumunda rakip kral tehdit altındaysa, rakip oyuncu bir çözüm bulmalıdır. Eğer yoksa oyun sona erer.
Satranç oyununu öğrenmek zaman alabilir, ancak pratik yaptıkça strateji ve oyunu daha iyi anlamaya başlarsınız. İyi oyunlar!