Ateş Ve Su

Ateş ve Su 5 Ateş ve Su 5 Ateş Ve Su 1 Ateş Ve Su 1 Ateş Ve Su 4 Ateş Ve Su 4 Ateş ve Su 2 Ateş ve Su 2 Ateş ve Su 6 Ateş ve Su 6 Ateş Ve Su 3 Ateş Ve Su 3
Ateş Ve Su Oyunları - 1001 Oyun Hakkında

Ateş Ve Su Oyunları - 1001 Oyun

Asıl ismi Fireboy and Watergirl olan bir dönem çocukların ve gençlerin oynadığı en popüler oyunlar arasında yer alan ateş ve su hala tercih edilen bir macera oyunudur. Bu oyun hem bilgisayar hem de telefon üzerinden oynanabilmektedir.

Nasıl Oynanır?

Ateş vesu, bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan oynayabileceğiniz bir takım oyunudur. 2 kişilik takım olarak oynanan bu oyunun birden fazla versiyonu bulunmaktadır.

Oyunda, oyuna ismini de veren iki karakter var. Ateşi temsil eden Ateş çocuk (Fireboy) ve suyu temsil eden Su kız (Watergirl). Macera oyunu olması ile bilinen bu oyun aynı zamanda zekâ ve strateji oyunudur. Oyunun geçtiği alan bir tapınakta bulunan ateş ve su kuyularıdır. Aynı zamanda oyun sürelidir. 2 kişilik olan bu oyunda ateş kuyusuna sadece Fireboy, su kuyusuna sadece Watergirl girebilir. Yeşil olan kuyu da ise iki oyuncuda ölür.

Ateş ve Su Nasıl Oynanır?

Oyunu bilgisayar üzerinde oynuyorsanız; Watergirl karakteri klavye üzerinden “W-A-S-D" harfleri ile kontrol edebilirsiniz. W; zıplama, A; sol yöne gitme, D; sağa gitmenizi sağlar. Fireboy karakterini de yön tuşlarıyla kontrol edebilirsiniz. Yön tuşları karakterin aynı olduğu gibi hareket etmesini sağlayacaktır. Sağ ok; sağ yönüne gitmesini, sol ok; sol yöne gitmesini, yukarı ok; zıplamasını sağlar.

Telefon üzerinden oynandığında ise iki karakter birden hareket etmez. Bir oyuncu oynarken diğeri bekler ve sonrasında diğer karakter seçilerek oyuna devam edilir.

Kategorinin popüler oyunları :