Zeka Oyunları
Matematik Matematik Popit Popit Kırmızı Top Kırmızı Top 8 Top Bilardo 8 Top Bilardo Kırmızı Top 5 Kırmızı Top 5 Tavla Tavla Bilardo Bilardo Kızma Birader Kızma Birader Kızma Birader 4 Kızma Birader 4 Dama Dama Mahjong Mahjong Bowling Bowling Kartları eşleştir Kartları eşleştir Dünyanın En Zor Oyunu Dünyanın En Zor Oyunu Hayvanları Boyama Hayvanları Boyama Tetris Tetris Hazine Avı Hazine Avı Amiral Battı Amiral Battı Pacman Pacman Kim Milyoner Olmak İster? Kim Milyoner Olmak İster? Boncuk Dizme Boncuk Dizme Taş Eşleştirme Taş Eşleştirme Klasik Mahjong Klasik Mahjong Klasik Solitaire Klasik Solitaire Disney Prenseslerinin Puzzle'ları Disney Prenseslerinin Puzzle'ları Prenseslerin Yapbozu Prenseslerin Yapbozu Kampta Eğlence Kampta Eğlence Kimyayı Dengeleyelim Kimyayı Dengeleyelim
Zeka Oyunları - 1001 Oyun Hakkında

Zeka Oyunları - 1001 Oyun

Zeka oyunları ve entelektüel oyunlar, bir oyuncunun veya tüm takımın başarısının doğrudan beceri ve yeteneklere bağlı olduğu, kurallara ve gereksinimlere uygun doğru hamleleri yapabilmesine bağlı mantıklı ve stratejik oyunlardır. Zeka oyunları, en iyi entelektüel nitelikleri gösterme fırsatı sağlar, çünkü kural olarak, bu tür oyunlarda oyuncuların ve takımların şansları başlangıçta eşittir, yarışma şeklinde seviye atlar. Her oyun birkaç tur içerir. Çeşitli akıl oyunlarına dayalı çeşitli seviyelerde yüzden fazla etkinlik düzenlenir. Bu oyunlar sadece harika ve eğlenceli değildir. Takım çalışması problemlerini çözmeye yardımcı olurlar, motivasyon ve iletişim eğitimleri için zor oyun seçeneklerine yönelmelisiniz. Aynı zamanda entelektüel formatlarda düzenlenen etkinlikler, müşterilerin ve ortakların gözünde şirketin imaj değerini artırmaktadır. Zeka oyunları, en iyi nitelikleri gösterme fırsatı sunar. Bazı oyunlarda, oyuncuların başarısı yarışma kuralları ve hamlelere göre yükselir. Oyuncular kendileri için farklı koşullar belirledikleri, beceri ve stratejilerini ortaya koyarak kendilerine herhangi bir şekilde kazanma hedefi koydukları oyunlar vardır. En eski zeka ve strateji oyunlar satranç, dama, tavla, go ve mahjong olarak kabul edilir. Oyuncular ezberleme, düzenleri, durumları analiz etme, şekiller ve kombinasyonlarla çalışma yeteneklerini gösterirler. Bu oyunlardan bazıları dama ve satrançlar yarışmalar halinde hala oynamaktadır.

Zeka oyunları aynı zamanda bir şeyi tahmin etme konusundaki eğlenceyi de içerir: oyuncular bir kitapta, filmde, resimde veya herhangi bir ünlü eserde katılımcılardan birinin hangi karakteri canlandırmaya çalıştığını tahmin etmeye çalışırlar. Zor oyun kategorisine giren diğer oyunlar ise genel kültüre dayanan bilgi yarışmalarıdır. Öğrenciler ve yetişkinler daha zor sınavları oynamaktan mutlu olurlar: Sorular daha çeşitli hale gelir ve konuyla ilgili derinlemesine bilgi gerektirir. Gerek çocuklar gerek yetişkinler için oyun uygulamalarında kolaylıkla bulabilirsiniz.